Elektroninės Cigaretės Istorija

Šiandienines rinkoje išplitusias elektronines cigaretes 2003m. išrado kinų farmacininkas Hon Lik, kurio tėvas mirė nuo plaučių vėžio dėl rūkymo. Jis sugalvojo kaitinti nikotino ir propilenglikolio tirpalą, sukuriant garus, kuriuos galima įkvėpti ir taip tiekti nikotiną į kraują per plaučius. Šis išradimas padėjo sukurti elektronines cigaretes.

Prietaisas pirmą kartą pasirodė rinkoje 2004 m. Kinijoje kaip priemonė pakeičianti įprastas tabako cigaretes. 2006 m. jas buvo galima naudoti Jungtinėje Karalystėje bei JAV.

E.Cigarečių rūšys

Elektroninė cigaretė yra sudaryta iš trijų arba dviejų dalių: maitinimo elemento, kaitiklio ir kapsulės, kurioje yra nikotino tirpalas arba be nikotino; arba iš baterijos ir kartomaizerio (kaitiklio kartu su kapsule bei skysčiu).

Galima trijų dalių e-cigaretė (kuriai vartotojas pats gali keisti pasibaigusį skystį, sugedusius kaitiklius bei kapsules) ir dviejų dalių (kurioje daug komponentų vienkartiniai). Dviejų dalių cigaretė daugiau rūkant brangesnė bet jos kokybė, laikoma, geresnė.

E.Cigaretėje gali būti naudojamas arba sintetinis nikotinas, arba skystis be nikotino.

Pagrindinės dalys

Kaitiklis yra sudarytas iš mažos nichromo vielos ritės, per kurią tekanti elektros srovę iš baterijos šildo skystį, ateinantį iš kapsulės ir jį išgarina. Taip sukuriami garai.

Kapsulė – tai nedidelis plastikinis konteineris su angomis kiekviename gale, kuris tarnauja kaip skysčio rezervuaras, bei kandiklis. Jis leidžia skysčiui tekėti į kaitiklį ir po to susidariusius garus nukreipia į vartotojo burną be jokio skysčio pratekėjimo.

Maitinimo elementas – tai paprastai yra 3,7 voltų įkraunamas ličio jonų akumuliatorius, didžiausia elektroninės cigaretės dalis.

E-skystis – tirpalas, kuris yra dažniausiai sudarytas iš propileno glikolio (PG) arba augalinio glicerino (VG), arba makrogolio 400 (PEG400) bei nikotino. Būna įvairių skonių. Dažnai parduodami buteliukuose arba jau užpildytuose vienkartiniuose kartomaizeriuose arba vienkartinėse elektroninėse cigaretėse. Nikotino koncentracijos žymėjimas priklauso nuo gamintojų. Naudojamas „mg/ml“ ženklinimas, kuris dažnai trumpinamas į paprastą „mg“.